Dlouhodobě usilujeme o renesanci českého rybářství a rybníkářství, které představují jedinečné historicko-kulturní dědictví a výjimečnost v rámci celoevropského kontextu, a zároveň velmi starobylé tradiční řemeslo, které úzce propojuje člověka s přírodou.
Historicky bylo v českých zemích i třikrát více rybníků, než je v současné době. Tradiční rybníkářství v rámci České republiky v průběhu minulého století silně utrpělo, došlo k úpadku odbornosti, řemeslné kreativity a podpory oboru ze strany státu. Význam rybníků a na ně navazujících přírodních systémů je přitom pro krajinu, vodohospodářství i aktivní rekreaci zcela zásadní a je v souladu s filozofií ekologického zemědělství.
V chovatelské rybníkářské praxi chceme jít cestou hospodaření šetrného k přírodě. Námi obhospodařované rybníky by měly udržovat kvalitu vody lákavou i pro koupání při vysoké produkci nejjakostnějších ryb. Důraz bude kladen na rozvoj a co nejdelší udržení přirozené potravy kapra jako záruky jeho jedinečných potravinových vlastností. Ruku v ruce s tím půjde osvěta nejširší veřejnosti, které je nutno vštípit, že české rybníky skýtají tu nejprospěšnější potravinu, jakou si vůbec lze představit.
Rozhodným faktorem pro naplnění našich cílů je získání odpovídajících vodních ploch, které budou systematicky opatřovány ze všech existujících zdrojů ať již nákupem, nebo dlouhodobými pronájmy. Aktuálně realizujeme produkční rybářství a sportovní rybolov na 25 vlastních i pronajatých plochách v celkové výměře 100 ha.
Podstatným aspektem akvizic vodních ploch jsou dotační tituly z rámců EU i Ministerstva zemědělství České republiky. Usilujeme o to, aby se podstatná část evropských dotačních prostředků vynaložila právě na podporu budování tuzemských rybníků. Nezadržíme-li si totiž vodu u nás – na evropském rozvodí, změněná devastovaná krajina nám ji bohužel odvede nevratně pryč.